NBA, Thunder shënoi fitore ndaj Bucks-it

Oklahoma City Thunder ka shënuar fitore me rezultatin 114-109 kundër skuadrës Milwaukee Bucks në Ligën Amerikane të Basketbollut (NBA), transmeton Aandolu Agency (AA).

Gjithsej pesë lojtarë të ekipit të Thunder-it shënuan pikë dyshifrore në “Chesapeake Energy Arena”, ku ata luajtën pa yllin e tyre, Shai Gilgeous-Alexander.

Justin Jackson me 22 pikë ishte lojtari që shënoi më së shumti në fitoren e ekipit të tij.

Al Horford shënoi 20 pikë, Luguentz Dort 19, Darius Bazley shënoi 18 dhe Kenrich Williams përfundoi ndeshjen me 10 pikë.

Për Bucks-in, Giannis Antetokounmpo performoi me një “triple-double” duke shënuar 24 pikë, 17 kërcime dhe 10 asistime.

Khris Middleton shënoi 23 pikë, ndërsa Bobby Portis doli nga stoli për të shtuar 21 pikë.

Rezultatet:

Toronto Raptors – Timberwolves: 112-116

Charlotte Hornets – San Antonio Spurs: 110-122

Detroit Pistons – Neë Orleans Pelicans: 123-112

Dallas Mavericks – Portland Trail Blazers: 118-121

Oklahoma City Thunder – Milwaukee Bucks: 114-109

Phoenix Suns – Orlando Magic: 109-90

Denver Nuggets – L.A. Lakers: 122-105

Sacramento Kings – Memphis Grizzlies: 110-124

L. A. Clippers – Cleveland Cavaliers: 128-111

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button