Xavi nuk i ndali lotët (Video)

Dita e mërkurë ishte shumë e veçantë për Xavi Hernandezin. Ai edhe zyrtarisht i ka dhënë lamtumirën klubit nga “Camp Nou”, pjesë e të cilit ekip është që nga viti 1991.

Barcelona i ka organizuar një konferencë lamtumirës yllit të skuadrës, ku të pranishëm, përveç lojtarëve, ishin edhe ish drejtues dhe futbollistët të këtij klubi.

Gjatë një fjalimi, para të pranishmëve, Xavi nuk ka mundur t’i përmbahet lotëve. Ai pritet që karrierën ta vazhdoj në Katar.

Lajme të ngjashme

Back to top button