Horoskopi ditor, e diel 13 dhjetor 2020

Dashi

Do kaloni shume vështirësi sot ne jetën tuaj ne çift dhe asgjë nuk ka për t’iu ecur ashtu si e kishit ëndërruar. Beqaret do jete te ndjeshëm ndaj çdo ftese qe do iu behet dhe mund te fillojnë lidhje afatgjata me personat qe do i pëlqejnë. Ne planin financiar do jeni me shume fat dhe çdo gjë qe keni dashur do ju realizohet me se miri. Do kryeni edhe ndonjë shpenzim me tepër.

Demi

Do diskutoni gjere e gjate me partnerin tuaj sot dhe do mund t’i zgjidhni disa problemet qe ju kishin dale kohe me pare. Ne fund te ditës do jeni me te qete. Beqaret do ndërmarrin iniciativa dhe do afrohet se tepërmi me disa persona qe pëlqejnë. Te ardhurat do kenë goxha përmirësime dhe kjo fale ndihmës se madhe te disa familjareve.

Binjaket

Dite tërësisht e qete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Nuk do lindin aspak mosmarrëveshje me njeri­tjetrin sepse do tregoheni te hapur dhe do flisni balle për balle për çdo gjë. Beqaret do ndihen me ne fund te sigurte për hapat qe duan te hedhin dhe nuk do ndaleni asnjë moment. Ne planin financiar nuk do ndikoje asnjë planet dhe ekuilibri do rivendoset.

Gaforrja

Dite shume e zakonshme kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni aspak probleme, përkundrazi do flisni lirshëm dhe do bashkëpunoni për gjithçka. Beqaret duhet te presin edhe disa kohe para se te hidhen ne sulm. Çështjet financiare pritet te jene goxha shqetësuese. Do shpenzoni pa menduar aspak dhe kjo mund ta përkeqësoje situatën.

Luani

Atmosfera ne jetën tuaj ne çift do jete mjaft e ftohte gjate kësaj dite. Nuk do ndiheni aspak mire dhe do debatoni ashpër për disa tema. Beqaret do qëndrojnë ne çdo moment pranë miqve dhe nuk do kërkojnë me ngulm fillimin e një lidhjeje. Saturni do jete planeti qe do influencoje me tepër ne sektorin e  financave. Ai do ju nxite te tregoheni te kujdesshëm me çdo hap.

Virgjeresha

Nuk do merreni vesh për asgjë sot me atë qe keni ne krah dhe debatet mund te jene te vazhdueshme e te forta. Beqaret do kenë një dite te animuar dhe te mbushur me takime impresionuese. Mendohuni mire para se te bëni zgjedhjen përfundimtare. Gjendja financiare do jete gjate gjithë kohës e paqëndrueshme. Nuk do mundni dot te kryeni as shpenzimet me te nevojshme.

Peshorja

Sektori i dashurisë nuk do ketë asnjë lloj problemi gjate kësaj dite. E keni sqaruar gjithçka me herët dhe tashme do vazhdoni një jete te qete. Beqaret do jene energjike dhe nuk do ndaleni derisa ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Çdo gjë do ju ece si duhet. Ne planin financiar Saturni do ndikoje negativisht dhe do ju nxite te tregoheni te pamatur. Ka rrezik te bëni gabime te mëdha.

Akrepi

Te dashuruarit do kalojnë momente te mrekullueshme pranë personave te zemrës dhe do preferojnë te mos shkëputen asnjë çast prej tyre. Beqaret qe po presin prej kohesh te takojnë personin ideal, do ju duhet te persin ende disa kohe. Sot mundësitë do jene vetëm për aventura pa te ardhme. Ne planin financiar do jeni me te organizuar dhe nuk do keni aspak probleme.

Shigjetari

Me shume se kurrë ju do keni nevoje për partnerin tuaj. Flisni hapur me te dhe shprehjani dëshirën për ta pasur ne çdo moment pranë. Beqaret duhet te tregohen shume te kujdesshëm me çdo hap qe do hedhin sepse përndryshe mund te përballen me probleme. Gjendje e financave do ketë përmirësime me te mëdha edhe nga sa mund ta kishit imagjinuar.

Bricjapi

Pritet te lindin disa mosmarrëveshje te vogla sot ndërmjet jush dhe atij qe keni ne krah. Secili do  mendoje gjera te ndryshme dhe asnjeri nuk do pranoje te hape rruge. Beqaret do kenë shume pune për te bere dhe nuk do e gjejnë dot kohen për t’u marre me kërkimin e princit te kaltër. Gjendja e financave do ketë përmirësime te vogla, megjithatë rekomandohet te mos kryeni investime.

Ujori

Do bëni te gjitha përpjekjet e mundshme gjate kësaj dite ju te dashuruarit ne mënyrë qe jeta ne çift do ndjeke rrjedhën e duhur. Me pak mundim do ja dilni mbanë. Beqaret nuk duhet te dëshpërohen nëse nuk e gjejnë princin e kaltër sepse kjo do ndodhe shume shpejt. Ne planin financiar do jete Marsi ai qe do ndikoje negativisht dhe do ju beje te palogjikshëm. Kujdes!

Peshqit

Do ndiheni mire sot ne krahët e atij qe dashuroni dhe gjithçka do ece si duhet. Disa madje do marrin edhe vendime me rëndësi te cilat do ua ndryshojnë te ardhmen. Beqaret do jene kapricoze dhe nuk do arrijnë dot te përfitojnë nga ftesat qe do iu bëhen. Financat nuk do jene ne gjendjen e tyre me te mire kështu qe nuk mund te kryeni sa shpenzime qe te dëshironi.

Lajme të ngjashme

Back to top button