Ja trajnerët që llogariten si dështim këtë sezon

Shumë skuadra kanë bërë ndryshime në ekip duke larguar lojtarë të ndryshëm ose edhe trajnerët e tyre.

Ekspertët e sportit të futbollit e kanë formuar një listë me trajnerët e rinjë të skuadrave të ndryshme që sipas tyre do të dështojnë që ti qojnë klubet e tyre përpara. Për çudi në këtë listë ndodhet edhe trajneri i ri i Milanit, Filippo Inzaghi dhe trajneri i ri i Juventusit, Massimiliano Allegri.

10. Willy Sagnol, Bordeaux
9. Victor Fernandez, Deportivo La Coruna
8. Ronald Koeman, Southampton
7. Javi Gracia, Malaga
6. Stefano Pioli, Lazio
5. Zdenek Zeman, Cagliari
4. Ronald Koeman, Southampton
3. Andrea Stramaccioni, Udinese
2. Massimiliano Allegri, Juventus
1. Filippo Inzaghi, Milan

 

Lajme të ngjashme

Back to top button