Presidenti Pendarovski në iftar te familja Mamuti: Ju uroj agjërim të lehtë të gjithë muslimanëve

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka qëndruar për iftar në familjen Mamuti, me rastin e fillimit të Muajit të Ramazanit, njofton Portalb.mk.

“Në muajin më të ndritshëm në Islam, i cili kremton respektimin shpirtëror dhe trupor, të gjithë besimtarëve të konfesionit islam u dëshiroj agjërim të lehtë dhe ditët e agjërimit t’i kalojnë në paqe, mirëqenie dhe falje. E falënderoj familjen Mamuti për pranimin e ngrohtë dhe ndarjen e darkës së iftarit”, shkruajti Pendarovski në Facebook.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button