Gasperini dhe Conte, opsione të Juves

Juventusi po synon ta sjellë në pankinë Antonio Conten ose Gian Piero Gasperini, raporton KlanKosova.

Antonio Conte veçse kishte qenë një herë trajner i Bardh e Zinjve, ndërkaq Gasperini më së larti kishte shkuar te Interi por pa ndonjë sukses.

Zonja e Vjetër nuk po e konsideron Maximiliano Allegrin për afat të gjatë, prandaj i kanë identifikuar dy të lartpërmendurit si opsione.

Teksa Conte po bën punë të mirë te Tottenham Hotspurs, Gasperini po i kalon vitet më të mira te Atalanta, duke arritur suksese të mëdha me një klub modest.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button