Maqedonia e Veriut javën e ardhshme do të luajë dy ndeshje, trajneri u shpreh optimist pasi publikoi listën e lojtarëve të ftuar

Përzgjedhësi i Maqedonisë së Veriut në futboll, Bllagoja Milevski, shprehet optimist se në këto dy ndeshje do të jetë në një nivel më të lartë se ndeshjet e kaluara, transmeton Portalb.mk.

““Në këto ndeshje pres një përmirësim në krahasim me ndeshjet në Ligën e Kombeve. Megjithatë, këta janë të njëjtët djem që shënuan tre apo edhe pesë gola për lojë. Ndoshta forma e dobët dhe problemet e mosgjetjes së skuadrave ishin vendimtare dhe shpresoj se kjo është tashmë pas nesh”, deklaroi Milevski.

Maqedonia e Veriut më 17 nëntor do të luajë kundër Finlandës, ndërsa më 20 nëntor kundër Azerbajxhanit.

Lista e 26 lojtarëve të ftuar për këto dy ndeshje të nëntorit:

Stole DIMITRIEVSKI (Rayo Vallecano, Spanjë), Damjan SHISHKOVSKI (Doxa, Qipro), Kristian NAUMOVSKI (Shkupi), Igor ALEKSOVSKI (Rabotniçki); Darko VELLKOVSKI (Al Etifaq, Arabia Saudite), Visar MUSLIU (Inglostat, Gjermani), Ezgjan ALIOSKI (Fenerbahçe, Turqi), Todor TODOROVSKI (Sumgait, Azerbajxhan), Stefan ASHKOVSKI (Lamia, Greqi), Nikola SERAFIMOV (MOL Vidi, Hungari) , Kire RISTEVSKI (Pyunik, Armeni), Egzon BEJTULLAI (Shkendija), Stefan RISTOVSKI (Dinamo Zagreb, Kroaci); Enis BARDHI (Trabzonspor, Turqi), Agon ELEZI (Varaždin, Kroaci), Jani ATANASOV (Hajduk, Kroaci), Stefan SPIROVSKI (Pyunik, Armenia), David BABUNSKI (Mezekevesht, Hungari), Boban NIKOLLOV (FCSB, Rumani), Elif (Napoli, Itali); Milan RISTOVSKI (Spartak Trnava, Sllovaki), Bojan MIOVSKI (Aberdeen, Skoci), Aleksandar TRAJKOVSKI (Al Feyha, Arabi Saudite), Valon ETHEMI (IStambulspor, Turqi), Lupce DORIEV (Shkendija) dhe Ilija NESTOROVSKI, (Udinese, Itali).

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button