RMV, 108 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

Raste të reja: 108
Riinfektime: 29
Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
Të shëruar: 88
Testime: 723

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 540. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Kumanova.

Nga fillimi i pandemisë:

Të infektuar: 313.360
Të shëruar: 303.498
Të vdekur: 9.322
Testime: 2.075.632

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button