Charles Michel arriti në Maqedoninë e Veriut

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriur, Bojan Mariçiq, ka pritur në Aeroportin e Ohrit kryetarin e Këshillit Evropian, Charls Michel, raporton Portalb.mk.

“Mariçiq i ka uruar mirseardhje të ngrohtë Mishelit dhe ka shprehur kënaqësi të madhe nga vizita e tij, e cila është në momente të rëndësishme për vendin dhe rajonin”, raportojnë nga Qeveria.

Zëvendëskryeministri ka theksuar që kjo do të jetë një mundësi e mirë për rajonin para samitit të presidencës franceze.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button