RMV, statistikat për Kovid-19 gjatë 24 orëve të fundit, 350 raste aktive

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 66
  • Riinfektime: 13
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
  • Të shëruar: 115
  • Testime: 983

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 350. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Ohri.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 312.673
  • Të shëruar: 303.007
  • Të vdekur: 9.316
  • Testime: 2.067.648

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button