Tërmet me magnitudë 3.1 është ndjerë mbrëmë në Resnjë, Dibër dhe rrethinë

Rrjeti telemetrik sizmologjik i Republikës së Maqedonisë së Veriut, natën e 07 prillit 2022 ka regjistruar tërmet 115 km në jugperëndim të Shkupit që buron nga zona e epiqendrës së Dibrës, transmeton Portalb.mk.

Sipas të dhënave të deritanishme që disponon observatori, tërmeti ka ndodhur në orën 23:49 me magnitudë lokale Rihter ML3.1 dhe intensitet III gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane dhe është ndjerë nga popullata në Resnjë, Dibër dhe rrethinë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button