Mickoski dhe Nikoloski i presin rezultatet e zgjedhjeve në Hungari në selinë e partisë së Viktor Orbanit

Kryetari dhe nënkryetari i VMRO – DPMNE-së opozitare, Hristijan Mockoski dhe Aleksandar Nikoovski janë në Hungari në selinë e parties Fidez të kryeministrit Viktor Orban, ku I presin rezultatet e zgjedhjeve të sotme parlamentare, tranmseton Portalb.mk.

Mickoski në profilin e tij në Facebook ka shkruar se pret që Orban të marrë mandatin e katërt.

“Me ftesë të mikut tone të madh dhe mikut të Maqedonisë, Viktor Orban sot së bashku me nënkryetarin Aleksandar Nikollovski i presim rezultatet e zgjedhjeve paramentare në Hungari, në shtabin zgjedhor të Fidez, presim fitore të re, të katërtën me radhë për Fidez dhe mandat të ri si kryeministër të katërtin me radhë të Viktor Orbanit”, ka shkruar Orban.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button