Sot play off për Botërorin, Maqedonia e Veriut kundër Italisë

Maqedonia e Veriut do të vazhdojë të tentojë për ëndrrën e Botërorit, kampionat në të cilin akoma nuk ka marrë pjesë, transmeton Portalb.mk.

Në Grupin C do të përballet Italia me Maqedoninë e Veriut dhe Portugalia me Turqinë. Fituesit e këtyre ndeshjeve do të përballen më 29 mars, për të siguruar biletën për në Botëror.

Përmes ndeshjeve që do të zhvillohen sot, do të fillojë faza play off për Botërorin që do të luhet në Katar, ndërsa në garë janë 11 ekipe.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button