Japoni, tërmet 7,3 ballë, lëshohet alarm për cunami

Një tërmet me magnitudë 7,3 ballë ka ndodhur në rajonin Tohoku në verilindje të Japonisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas Agjencisë Meteorologjike Japoneze (JMA), një tërmet me magnitudë 7,3 ballë u regjistrua në orën 23:36 me kohën lokale në një thellësi prej 60 kilometrash jashtë brigjeve të prefekturave Miyagi dhe Fukushima në verilindje.

JMA lëshoi alarm për cunami në lartësi prej 1 metri në të dyja prefekturat.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button