Nesër në Shkup do të protestohet kundër agresionit rus në Ukrainë

Në Shkup nesër do të protestohet kundër agresionit rus në vendet e Ukrainës duke filluar nga ora 14:00 nga sheshi “Makedonija”. Kjo është protesta e dytë në solidaritet me Ukrainën, transmeton Portalb.mk.

Protestat do të organizohen nga Shoqata e ukrainasve në Maqedoninë e Veriut “Lesja Ukrainka”, të cilët i ftojnë qytetarët të marrin pjesë.

Ata paralajmërojnë që në sheshin “Makedonija” do të hapet një shator për realizimin e aktiviteteve humanitare.

Pjesëmarrje kanë paralajmëruar edhe shoqata për mbrojtje të mjedisit, Anima Mund dhe Kryqi i Kuq.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button