Horoskopi ditor, e martë 1 mars 2022

Dashi
Sot do të jetë një ditë shumë e mirë për dashurinë falë ndikimit të Hënës. Mos qëndroni vetëm nëse prej disa kohësh keni qëndruar larg personave që pëlqeni. Ata që kërkojnë një punë, mund të gjejnë diçka por mund të ketë disa elementë që duhet të rishikohen. Nga ana tjetër, mund të mos mungojnë debatet.

Demi
Falë ndikimit të Hënës keni mjaft energji. Në punë po vjen një periudhë shumë e mirë, mjafton të shmangni zgjedhjet e rrezikshme edhe pse nuk përjashtohen diskutimet.

Binjakët
Prisni deri të enjten dhe të premten për të pasur caste romantike në dashuri. Në punë, duhet të jepni argumente të sakta, ndërsa këshillohet të mos e detyroni askënd të bëjë veprime të caktuara. Ndërkohë sugjerohet që të rinovoni kontratën e punës brenda muajit maj.

Gaforrja
Nëse dashuria kalon në një fazë me disa probleme, është më mirë të shtyni çdo diskutim për të shtunën. Studentët mund të zgjedhin për të bërë një ndryshim në arsimin e tyre ndërsa punonjësit nuk e dinë nëse do të vazhdojnë apo jo një bashkëpunim që kanë nisur.

Luani
Këto janë momente tensioni në dashuri, por duhet të jeni të vëmendshëm ndaj mosmarrëveshjeve veçanërisht me Ujorin dhe Demin. Në punë, nëse keni nisur diçka të re, mund të jeni në ankth për atë që nuk mund ta përfundoni menjëherë.

Virgjeresha
Sot keni një Hënë të favorshme në dashuri: përfitoni prej saj. Në punë është e nevojshme të realizoni projekte të reja pasi mund të ketë rrugë që nuk i keni menduar. Mund të lindë një detyrë e re për ju.

Peshorja
Dashuria është e qëndrueshme, prej pak kohësh nuk ka asnjë lajm të madh. Në punë është mirë të shmangni debatat e vogla, aq më tepër që fundjavat e shkurtit janë të mbushura me mendime të dyshimta.

Akrepi
Në dashuri mund të keni disa diskutime të vogla. Edhe në punë mund të jeni pak konfuzë, por nuk ka asgjë serioze.

Shigjetari
Në dashuri duhet të jeni të kujdesshëm dhe të mos e teproni, sidomos në datën 3 të muajit. Nëse keni një dyqan, mund të keni nevojë për disa blerje shtesë.

Bricjapi
Falë ndikimit të Afërditës, do ju shtohen ndjenjat për partnerin/partneren ose dikë që pëlqeni. Në punë duket se situata është pozitive: një rol i pasigurt mund të jetë përfundimtar dhe nuk mungon dëshira për t’u rikthyer në lojë.

Ujori:
Në dashuri ka ende pak tension. Tregoni maturë nëse po përjetoni romancë me një person që i përket shenjës së demit ose akrepit. Në punë mund të përballeni me vonesa në marrëveshje ose marrjen e pagës, por kini durim.

Peshqit
Falë ndikimit të hënës, mund të rikuperoni çdo gjë që nuk ka ecur siç duhet në historinë tuaj të dashurisë. Edhe në punë situata është e mirë, ka rikuperim. Nëse nuk shihni përmirësime, thjesht duhet të jeni më optimistë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button