Ndërroi jetë kuzhinierja e njohur Fikrije Ukelli – Ceka

Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare, kuzhiniere e njohur kosovare Fikrije Ukelli, e njohur si Ceka.

Sipas Xheraldina Vulës – koleges së saj për 15 vjet në “Diçka po zihet”, Ceka nuk i ka mbijetuar virusit COVID-19.

Ceka ishte autore e librave të 1000 receta”, dhe “Receta me gatime tradicionale”.

Ajo la pas vetës një vajzë dhe dy djem.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button