Thaçi konfirmon krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për RTK-në bëri të ditur se do të krijohet Asociacioni i komunave me shumicë serbe por ai do të jetë në përputhshmëri të plotë me Pakon Ahtisarit, ligjet dhe Kushtetutën e Kosovës.

Kreu i qeverisë nga Seuli ku ndohet për një vizitë u shpreh se do të shpërbëhen të gjitha strukturat e sigurisë së Serbisë që janë instaluar dhunshëm në veriun e Kosovës, do të funksionalizohet sistemi i drejtësisë si dhe do të ketë zgjedhje të lira. /albeu.com

Lajme të ngjashme

Back to top button