Dijana Zhiviq u emërua ministre e re e Bujqësisë

Pas shkarkimit të ish-ministrit të bujqësisë, Nenad Rikallo, Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka emëruar Dijana Zhiviq, ministre të re të Bujqësisë, Pylltarisë e Zhvillimit Rural.

“Kam emëruar sot ministre të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zhiviq. Ministres së re i dëshirova suksese në detyrën e saj dhe e sigurova për mbështetjen time të plotë, në shërbim të qytetarëve të Republikës së Kosovës dhe përmbushjen e objektivave të këtij dikasteri qeverisës”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Ish-ministri Nenand Rikallo, u shkarkua para pak ditësh pasi Partia Socialdemokrate e Kosovës e kushtëzoi votimin e buxhetit të vitit 2019 me shkarkimin e tij.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button