Eurokomesari Han: Deputetët të votojnë “për” marrëveshjen e Prespës

Eurokomesari Johanes Han në vazhdën e seancës plenare, ka deklaruar se këto ditë janë vendimtare për ardhmërinë e Maqedonisë, dhe se deputetët duhet të votojnë “për” ndryshimet kushtetuese, që parashihen me marrëveshjes e Prespës, transmeton Portalb.mk.

“Këto janë ditë vendimtare për Maqedoninë. Deputetët të votojnë “për” marrëveshjen historike të Prespës, e cila i hap dyert e shtetit për integrim euroatlantik. Ky është votim për ardhmërinë e shtetit, dhe perspektivave pozitive për qytetarët”, tha Han.

http://portalb.mk/564464-seanca-plenare-nuk-ka-filluar-perpjekje-per-te-siguruar-80-deputetet-per-ndryshimet-kushtetuese/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button