Edhe sonte u protestua para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë (VIDEO)

Edhe sonte tifozët “Komitë” u mblodhën para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë për të protestuar kundër ndërrimit të emrit të shtetit, transmeton Portalb.mk.

Në protestë u vërejt prani e madhe e policisë së shtetit. Ndryshe, kjo është radha e pestë e protestave që mbahen kundër emrit të ri, Republika e Maqedonisë së Veriut.

Nesër në ora 11 do të vazhdojë protesta para Kuvendit kur dhe do të mbahet seanca kuvendore për marrëveshjen me Greqinë.

Video: A1on.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button