Seria A dhe golashënuesit më të mirë (FOTO)

Fundjavën që shkoi, në Serie A janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së 14-të.

Pas 14 xhirove të luajtura, është Icardi i Interit dhe Immobile i Lazios që prijnë në listën e golashënuesve, me nga 15 gola.

Ata lënë pas me 12 gola Dybalan e Juventusit.

Në vendin e katër me 10 gola, është Mertens i Napolit, i ndjekur nga Higuain e Dzeko.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button