Vjenë, protesta kundër dënimit të “Grupit të Kumanovës”

Të dielën, më 12.11.2017, në Vjenë të Austrisë do të organizohet protestë kundër vendimit gjyqësor në shkallën e parë për rastin ‘Lagja e Trimave’. Ajo fillon në ora 13, para Amabasadës së Maqedonisë në Vjenë, njofton Portalb.mk.

Siç bëhet e ditur nga këshilli organizativ i kësaj proteste, protesta bëhet për ti tënë “Stop dënimeve kriminale dhe raciste të Gjykatës në Shkup”.

Përndryshe, dje protesta kundër vendimit të Gjykatës Supreme në Shkup ka pasur në Tiranë, të dilën kishte në Shkup, të enjten në Pejë dhe Gjilan kurse të premten në Prishtinë.

LEXO MË SHUMË:

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button