Dubai: Arrestohet kosovari, vodhi ari në vlerë prej 1 milion Dirham

Kanë mbërritur në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe historitë problematike të shqiptarëve kosovarë. R.N 20 vjec nga Kosova është arrestuar në Dubai dhe është burgosur. Ai pranoi se kishte vjedhur në një argjendari ari në vlerë prej 1 milion Dirhamësh arabë.

Dy bashkëpuntorët e tij, O.H dhe M.H kishin ikur nga Emiratet në kohën e arrestimit të kosovarit. Pamjet nga CCTV e ndihmuan policinë të kapë grabitësin.

Pas arrestimit, R.N ia tregoi policisë varrin ku e kishte futur arin. Edhe pse dyshohet se kishte bashkëpunëtor, djaloshi nga Kosova pohoi se e bëri vetë vjedhjen. /info-kosova

Lajme të ngjashme

Back to top button