Zaev: Të dënuarit e “Monstrës” janë të pafajshëm

Në një intervistë për “Kuririn” serb, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, thotë se të dënuarit e rastit “Monstra” janë të pafajshëm, gjegjësisht nuk ka kurrfarë dëshmi se ata e kanë bërë vrasjen e pesëfishtë, njofton Portalb.mk.

I pyetur nëse ka dëshmi në të cilat zbardhet ajo se çfarë ka ndodhur në Liqenin e Smillkovës, ku janë vrarë katër të rinj dhe një peshkatarë, Zaev thotë se të burgosurit janë prapa grilave pa dëshmi se e kanë kryer veprën.

“Ekzistojnë biseda në të cilat tregohet se për personat që janë në burg nuk ka kurrfarë dëshmi për atë. Në biseda nuk ekzistojnë dëshmi se kush e ka atë (vrasjen, shkrim i redaksisë), por ekziston dyshim se pushteti është i përzier”.

LEXO: “Monstra” – 5 vjet nga vrasja e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës (FOTO+VIDEO)

LEXO: Aksioni policor “Monstra”, pesë vite padrejtësi

LEXO: Milloshoski kundër zbardhjes së rastit “Monstra”

LEXO: Avokati Pançevski: Trajko Veljanovski është i përzier në rastin “Monstra” (VIDEO)

LEXO: Gjykata Supreme në maj do të mbajë seancë publike për rastin “Monstra”

LEXO: “Monstra” pas burgosjes së Azirit shteti i mori 40 hektarë tokë te Liqeni i Smillkovës (VIDEO)

LEXO: “Monstra” dhe “Sopoti” assesi të bien në duart e Speciales

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button