OSBE-ja reagon ndaj ngjarjeve në Kuvendin e Maqedonisë

Shefja e OSBE-së në Maqedoni, Nina Suomalainen në murin e saj në tuiter ka bërë thirrje që të ndalohet dhuna në Kuvend dhe policia të sigurojë deputetët, njofton Portalb.mk.

“Situatë e tensionuar në Shkup. Dhuna duhet të ndalojë, policia duhet të sigurojë Kuvendin dhe deputetët”, shkruan Suomalainen.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button