Vdes vogëlushi në shkollën fillore, u mbyt gjatë pushimit

Një 5-vjeçar është mbytur gjatë pushimit të drekës në shkollën fillore të Analby, në Hull, shkruan tvklan, përcjell Portalb.mk.

Nxënësi, emri i të cilit është bërë i ditur, besohet se ka pasur edhe vështirësi në frymëmarrje pasi hëngri drekën e tij.

Atë e dërguan menjëherë në spital por nuk mundi të shpëtonte.

“E gjithë shkolla është prekur nga kjo ndodhi dhe të gjitha lutjet tona shkojnë me familjen e vogëlushit,” u shpreh Gareth May, drejtor i shkollës.

Pritet të ndërmerret një hetim për mbytjen e vogëlushit në Gjykatën e Hull.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button