BDI-ja pritet të konfirmojë paralajmërimet për bojkot dhe zgjedhje të parakohshme

BDI-ja po mban mbledhjen e Kryesisë Qendrore ku pritet të konfirmojë vendimin për zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe bojkot të zgjedhjeve presidenciale, shut sic paralajmëruan dje.

 Vendimin pritet ta kumtojë Sekretari i Përgjithshëm Abdilaqim Ademi, në konferencë për shtyp në orën 19. Ndërkaq vetë lideri i BDI-së Ali Ahmeti do të arsyetojë këto vendimi, në emisionin “Rruga Drejt” me Muhamed Zeqirin, sonte në ora 20:45.

Lajme të ngjashme

Back to top button