Avionët e Rusisë filluan të përdorin bazën në Iran

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë, njoftoi se avionët rusë të cilët janë ngritur nga baza ajrore Hamedan në Iran kanë goditur objektivat në Siri, raporton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën e ministrisë e cila u publikua në mediat ruse, theksohet se avionët luftarak rusë të llojit TU-22M3 dhe SU-34 duke u ngritur nga baza ajrore Hamedan kanë goditur objektivat në Siri.

Në deklaratë u theksua se pasi avionët përfunduan sulmet e tyre janë kthyer në Iran.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button