Mumbai, treni del nga binarët (VIDEO)

Një tren me pasagjerë në stacionin e Churchgates, Mumbai  kaloi nga platforma dhe u përplas në një barrierë para se të arrijë në stacionin ndalues, raporton BBC.

Autoritetet kanë publikuar video të momentit të ngjarjes. Sipas tyre e gjitha ndodhi si pasojë e gabimit të drejtuesit të automjetit. Pesë persona janë lënduar.

Lajme të ngjashme

Back to top button