Bomba 36: Stavreski e këshillon Jankulloskën si të fitojë një banesë (VIDEO)

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, në pres konferencën e sotme në kampin anti qeveritar, publikoi audio inçizime të reja të përgjimeve në të cilat, ministri i Financave, Zoran Stavrevski, e këshillon ish-ministren e brendhsme, Gordana Jankullovska, se si të bleje një banesë të re.

Më vonë, thotë Shilegov, këshillën që ia dha Jankullovskës, Stavrevski e përdori për vete dhe fitoi edhe një banesë në ndërtesën e njejtë.

“Jankullovska dhe burri i saj Vllatko kanë blerë dy banesa për të cilat pyesim, ku i mori gjithë ato para ish-ministrja. Kush ia dha idenë Jankullovskës se si t’i fitojë banesat, ai është kolegu i saj i afërt, zv/kryeminitri dhe ministër i Financave, Zoran Stavrevski. Do të dëgjoni se në të njejtën ndërtesë fitoi një banesë edhe Stavrevski. I është kujtuar se këshillën mund ta përdor për vete. Brenga e atij nuk kishin qenë paratë, por si askush të mos e shohë derisa e zgjedh banesën, pamjen e banesës, derisa e bën gati dhe në emër të kujt të thirret banesa.”, tha Shilegov.

Në audio bisedat e reja, thotë Shilegov, ka dëshmi për skandale të reja dhe për lidhjet e ngushta mes Gruevskit dhe funksionarëve të tij.

“Qëllimi i vetëm i Gruevskit dhe njerëzve rreth tij, është të mbesin në pushtet që t’i kënaqin hiret dhe frustrimet e tyre, por para së gjithash për para, jo për popullin dhe sytetarët, por vetëm për vete, për interesa të ngushta personale.”, deklaroi Shilegov. /Shenja/

Lexo më shumë: 

BOMBA  1: Gruevski ka përgjuar edhe Ali Ahmetin, Rufi Osmanin dhe Menduh Thaçin (VIDEO)

BOMBA  2: VMRO- DPMNE dhe BDI kanë montuar vendime gjyqësore (VIDEO)

BOMBA  3: Latas, Mijallkov dhe policia montuan burgosjen e Lube Boshkovskit (AUDIO) 

BOMBA  4: Gazetarët nën “tytën” e Mijallkov dhe bandës qeveritare (VIDEO)

BOMBA 5: Plani i Gruevskit për hakmarrje ndaj Canoskit, rrëzim ndërtese.. (VIDEO)

BOMBA 6: Gruevski si i çmendur dhe në mënyrë antiligjore harxhon paratë e kredive dhe të shtetit (VIDEO)

BOMBA 7: Zaev zbardh manipulimet dhe shantazhet e Qeverisë gjatë zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 8: Ja se çfarë bëri VMRO për ti fituar zgjedhjet (VIDEO)

BOMBA 9: Planet e VMRO-së për bllokimin e Zhernovskit (VIDEO)

BOMBA 10: Lakmitë e Gruevskit për posedime personale (VIDEO)

BOMBA 11: Pushteti vjedh votat, malltreton dhe reketon në qytetin e Zaevit (Audio)

BOMBA 12: Borxhi lahet me borxh, pazaret për gjyqësinë mes BDI-së dhe VMRO-së

BOMBA 13: Gruevski dhe Janakievski, diskutojnë parcelat prej 17 milion eurove (VIDEO)

BOMBA 14: Si Gruevski ujdis tenderë për përfitime personale milionëshe (VIDEO)

BOMBA 15: Si i realizon bizneset milionëshe korruptive Sasho Mijallkovi (VIDEO)

BOMBA 16: Jankullovska me fyerje ndaj shqiptarëve, mobilizon dhe armatën për zgjedhjet

BOMBA 17: Zgjedhjet në Prilep, VMRO gjobiti dhe mbylli kompani dhe lokale

BOMBA 18: Sikletet e Gruevskit dhe VMRO-së për Ligjin e amnestimit të ushtarëve të UÇK (VIDEO)

BOMBA 19: Intervenimet e VMRO-së në Komisionin e lustrimit, kërcënime pas zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 20: Gruevski, nëpërmjet Jankullovskës pastron gjithë eshalonët e pushtetit (VIDEO)

BOMBA 21: Protugjer dhe Janakieski dakordohen për blerjen e parcelave në Ohër (VIDEO)

BOMBA 22: Punësime partiake dhe keqpërdorime në Universitetin e Shtipit

BOMBA 23 : Gruevski dhe Janakievski përvetësojnë qendrën e Shkupit

BOMBA 24: Gruevski bën listën se cilët gazetar do të punësohen në RTVM (VIDEO)

BOMBA 25: Dëshmi rrënqethëse për Rastin e Sopotit (VIDEO)

BOMBA 26: Lojat e VMRO-së dhe BDI-së për zgjedhjen e Bejtës dhe Ligjin e Branitellave

BOMBA 27: Zaev zbulon mënyrën si shteti ka bërë përgjimin (VIDEO)

BOMBA 28: Bomba e 28: Mijallkovi krijon “ushtrinë” e vet në SGS (VIDEO)

BOMBA 29: Kur policia vret dhe hesht! (VIDEO)

BOMBA 30: Vdekja e gazetarit Nikolla Mlladenov, çfarë ka ndodhur? (VIDEO)

BOMBA 31: BOMBA 31: 600 milionë euro i dha populli për qejfin e Gruevskit (VIDEO)

BOMBA 32: Jankulloska: Me shqiptarët duhet pastruar njëherë e përgjithmonë

BOMBA 33: Gruevski bën pazare për emrin dhe identitetin e Maqedonasve (VIDEO)

BOMBA 34: Si i bën marrëveshjet kriminele kryeministri Gruevski (VIDEO)

BOMBA 35: Kur Gruevski merr rolin e krye-arqitektit për milionat e “Shkupit 2014″

BOMBA 36: Stavreski e këshillon Jankulloskën si të fitojë një banesë

Lajme të ngjashme

Back to top button