“Bomba” 16: Jankullovska me fyerje ndaj shqiptarëve, mobilizon dhe armatën për zgjedhjet

Martin Kostovski, kryetari i LSDM të Kumanovës publikoi bisedën e regjistruar që Gordana Jankullovska pranon se partia ka nevojë për të abuzuar me listat e forcave rezervë të Armatës së Maqedonisë. Kosotvski, tha mes tjerash se si janë kapur të gjitha kompanitë, të falimentuarit  dhe të gjithë kriminelët.
“Njerëzit janë injorant, gjërat e vogla kërkojnë për të përfunduar.”

Jankullovska thotë se do të flet me bartësin e listës së “GROM-it”, për të cilin thotë se ai ka disa “banditë” atje si vetë për t’iu siguruar vota. Në një bisedë tjetër ajo thotë se ka siguruar 75 mijë euro për serbët e Kumanovës , ndërkaq më vonë lajmërohet për tu vërtetuar se paratë kanë shkuar tek serbët, apo tek, siç thotë ajo te “shiptarite” – duke iu referuar shqiptarëve.


Ministri i shëndetësisë Nikolla Todorov i premtoi shuma të mëdha parash 75 mijë euro para të gatshme dhe duke i bërë thirrje më të shpejtë për të siguruar paratë për partinë e Dragisha Miletiqit.

Në bisedën e dytë Kiril Bozhinovski për Jankullovskën pranon që i ka dhënë 225.000 € para të gatshme.

 

Sot nga Kumanova LSDM-ja do të shpërthejë bombën e 16  me radhë në orën 14.00. Bisedat siç mësojmë do të kenë lidhje me parregullsitë dhe mashtrimet zgjedhore të partisë maqedonase në pushtet VMRO. Ato do t’i prezantojë përfaqësuesi i LSDM-Kumanovë, Martin Kostovski.
Siç është paralajmëruar “bombat” tani e tutje do të plasin në çdo qytet të Maqedonisë.

BOMBA  1: Gruevski ka përgjuar edhe Ali Ahmetin, Rufi Osmanin dhe Menduh Thaçin (VIDEO)

BOMBA  2: VMRO- DPMNE dhe BDI kanë montuar vendime gjyqësore (VIDEO)

BOMBA  3: Latas, Mijallkov dhe policia montuan burgosjen e Lube Boshkovskit (AUDIO) 

BOMBA  4: Gazetarët nën “tytën” e Mijallkov dhe bandës qeveritare (VIDEO)

BOMBA 5: Plani i Gruevskit për hakmarrje ndaj Canoskit, rrëzim ndërtese.. (VIDEO)

BOMBA 6: Gruevski si i çmendur dhe në mënyrë antiligjore harxhon paratë e kredive dhe të shtetit (VIDEO)

BOMBA 7: Zaev zbardh manipulimet dhe shantazhet e Qeverisë gjatë zgjedhjeve (VIDEO)

BOMBA 8: Ja se çfarë bëri VMRO për ti fituar zgjedhjet (VIDEO)

BOMBA 9: Planet e VMRO-së për bllokimin e Zhernovskit (VIDEO)

BOMBA 10: Lakmitë e Gruevskit për posedime personale (VIDEO)

BOMBA 11: Pushteti vjedh votat, malltreton dhe reketon në qytetin e Zaevit (Audio)

BOMBA 12: Borxhi lahet me borxh, pazaret për gjyqësinë mes BDI-së dhe VMRO-së

BOMBA 13: Gruevski dhe Janakievski, diskutojnë parcelat prej 17 milion eurove (VIDEO)

BOMBA 14: Si Gruevski ujdis tenderë për përfitime personale milionëshe (VIDEO)

Bomba e 15: Si i realizon bizneset milionëshe korruptive Sasho Mijallkovi (VIDEO)

Lajme të ngjashme

Një koment

  1. Mori Gordana ( me mustaçe) nëse në telefon fyen Shqiptarët pse, nuk e bën edhe haptazi? je gaxë e mlume a? E z. Martin sot të shpëloi, prej sot edhe haptazi mundesh ti fyejsh shqipëtarët, sidomos ata që i ke kolegë ministrat në qeveri.!!!

Back to top button