Pasdite pritet mot i lig

Reshje të mëdha të shiut, ndërsa nesër në shumë vende edhe kohë jostabile me shira të rrëmbyeshëm, stuhi dhe erë me shpejtësi mbi 60 km në orë, thonë nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Shi do të ketë edhe në pjesët veriore dhe perëndimore të vendit, ku pritet që të ketë të rreshura mbi 20 litra në metër katror. Në ditët e ardhshme priten vranësira dhe kohë më e freskët, me shi të shkurtër lokal.

Në rast të stuhive rekomandohet kujdes të madh, mos të qëndrohet në vende të hapura po nën ndonjë dru. /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button