Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Pasdite me paraqitje të izoluar të shiut dhe paraqitje të rrallë të bubullimave. Do të fryjë erë e dobët veriore.
Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri 18, ndërsa ajo e ditës prej 25 deri 33 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe pak më i ngrohtë me vranësira mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri 17, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri 30 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button