Shqipëria përmes kumanovarit në epërsi në pjesën e parë (VIDEO)

Në minutën e 30-të, Shqipëria arriti të shënojë kundër ekipit të Islandës, përmes sulmuesit nga Kumanova, Taulant Seferi, transmeton Portalb.mk

Goli erdhi pas një aksioni të gjatë nga ana e djathtë. Këtij aksioni i kanë parapri disa tentime tjera të ngjashme të kombëtares shqiptare.

VIDEO

Me këtë rezultat, 0-1, mbaroi edhe pjesa e parë ndërmjet Islandës dhe Shqipërisë.

Shqipëria në pjesën e parë është paraqitur me këtë formacion: Berisha; Ismajli, Kumbulla, Xhemshiti; Balliu, Cekici, Gjasula, Abrashi, Hysaj; Cikaleshi dhe Seferi.

Në këtë grup të UEFA Ligës Nacionale gjendet Shqipëria, Islanda dhe Israeli.

Në pjesën e dytë të ndeshjes, Shqipëria nuk arriti të mbrojë rezultatin, pasi pranoi një gol, 1-1.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button