Kryetari i Lvivit: Nuk ka raportime për viktima

Kryetari i qytetit të Lvivit, Andriy Sadovyi, ka thënë se nuk ka raportime për viktima pasi një ndërtesë është goditur më herët nga disa raketa.

Ai ka thënë në Telegram se ndërtesa ka qenë një objekt për mirëmbajtje të aeroplanëve, dhe se puna në të është ndalur më herët, transmeton REL.

Savovyi ka thënë se punëtorët e emergjencës janë aktualisht në atë zonë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button