Vetëm 3 kumbulla të thata në ditë ju ndihmojnë të humbisni peshë

Problemet me kilet e tepërta apo ndjesitë e fryrjes janë prezente në jetën e përditëshme të shumë njerëzve. Mbipesha rrjedh nga një sërë faktorësh që nisin që nga gjenetika deri tek stili i jetesës. Po kështu mënyrat për t’a parandaluar atë janë të shumta, shkruan Agroweb.org.

Megjithëse nuk egziston një formulë magjike për të hequr menjëherë kilet e tepërta dhe fryrjen e trupit, gjëja më e mirë që mund të bëni është të drejtoheni tek ilaçet natyrale që janë frutat.

Ky artikull ju sugjeron një ndër mënyrat më natyrale të kryerjes së këtij proçesi pa dëmtuar organizmin tuaj.

Siç dihet kumbullat kanë aftësi të përshpejtojnë tretjen e mirë të trupit dhe të largojnë toksinat prej tij.

Kombnimi i më poshtëm është një lehtësim i shëndetëshëm për organizmin.

Përbërësit
3 kumbulla të thata

200 ml ujë

1 limon

Përgatitja
Merrni kumbullat e thata dhe t’i fusni në një enë të vogël me ujë.

Këtë enë futeni në frigorifer gjatë gjithë natës.

Të nesërmen konsumoni kumbullat e thata ndërsa tek uji i mbetur shtrydhni lëngun e limonit.

Konsumojeni këtë pije që në mëngjes apo edhe gjatë ditës.

Kombinoni këtë pije me një dietë të shëndetëshme ushqimore dhe aktivitet sportiv.

Sigurohuni të konsumoni shumë fibra, proteina dhe yndyrna të shëndetëshme duke hequr dorë nga brumërat dhe ushqimet e konservuara.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button