Reshje bore që nga mëngjesi

Moti  në Maqedoni sot do të jetë me reshje bore, ndërsa në viset juglindore me shi dhe borë.

Reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme në viset perëndimore dhe jugore dhe do të formohet mbulesë e re dëbore.

Do të fryejë erë nga drejtimi juglindor, ndërsa pasdite nga drejtimi verior.
Temperatura do të lëviz prej – 5 deri në 3 gradë. Në Shkup temperature do të jetë -1. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button