Mot me diell dhe i ftohtë në fillim të javës

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe i ftohtë me vranësira të vogla mesatare.
Do të fryejë erë veriore, veçmas përgjatë lumit Vardar.

Në orët e mbrëmjes vranësirat do të rriten dhe në viset perëndimore do të ketë kushte për borë.

Temperatura maksimale do të lëviz prej -5 deri në 4 gradë.
Në Shkup temperatura do të jetë deri në 3 gradë. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button