Maska me miell misri që pastron në thellësi lëkurën tuaj

Nëse keni nevojë për një maskë eksfoliuese, ajo me miell misri do të ishte ide e shkëlqyer. Mielli i misrit masazhon butësisht lëkurën dhe nuk ka veti gërryese e agresive. 

Ju duhen vetëm dy lugë miell misri dhe një lugë mjaltë. Mjalti përveçse është hidratant, rigjeneron lëkurën nga irritimi transmeton Living.

Aplikojeni përzierjen në fytyrë me lëvizje rrethore duke u përqëndruar në zonat kritike si balli, hunda e mjekra. Msazhojeni me lëvizje rrethore dhe tamponojeni më pas me një sfungjer me ujë të vakët.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button