Jose Mourinho: Ky futbollist e meriton Topin e Artë (FOTO)

Jose Mourinho beson se Zlatan Ibrahimovic e meriton të fitojë Topin e Artë.

Suedezi në edicionin e parë në Premierligë, po udhëheq me shumë sukses sulmin e Manchester United edhe pse në moshën 35 vjeçare.

Kjo formë e tij po mahnitë edhe Jose Mourinhon.

“Unë mendoj se ajo që Ibra ka bërë është e mahnitshme. Unë mendoj se ai është absolutisht fenomenale”, ka deklaruar Mourinho.

“I di të gjitha për Ronaldon dhe Messin, e di kush janë dhe çfarë janë duke bërë, por nuk mund të besoj karrierën e këtij njeriu të madh që e ka për momentin. E nuk mund ta besojë se pse nuk e ka fituar asnjëherë Topin Artë. Nëse Ibra fiton Europa Leaguen dhe trofe të tjerë pse mos ta fitoj Topin e Artë?”, ka shtuar Mourinho.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button