Doli në rrugë me uniformë provokative, arrestohet një serb në Prizren

Një burrë serb është arrestuar dje në Prizren pasi ka dalur në rrugë me uniformë me simbole ushtarake serbe.

Kështu bën të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media, transmeton Koha.net.

“Është arrestuar i dyshuari serb, pasi që i njëjti është paraqitur në uniformë me simbole ushtarake-serbe”, thotë PK. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Mediat serbe qysh mbrëmë e raportuan me dramacitet sikur në Prizren qenka arrestuar një serb, nga të paktë që paskan mbetur “vetëm pse në jakën e xhaketës paska pasur vetëm shenjat e Serbisë (katër “C”)” dhe lënë anash faktin se ai kishte dalë me uniformë të ushtrisë serbe dhe me qëllime provokative në këto ditë kur ka tensione të shtuara midis Kosovës e Serbisë me fajin e kësaj të fundit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button