Godet makinën e policisë teksa luante Pokemon Go

Pokemon Go është loja e momentit ku gjithë bota është “çmendur” pas saj. Por kjo lojë mund të jetë edhe e rrezikshme dhe të shkaktojë probleme të ndryshme nga pakujdesia, si ky shofer këtu.

Një video e publikuar nga policia në Baltimore në Maryland, tregon momentin kur shoferi nuk e kishte mendjen tek makina, por ishte i koncentruar në lojën Pokemon Go.

Kjo gjë bëri që ai të godiste një makinë policie. Muajin e kaluar, si pasojë e kësaj loje janë raportuar dy vdekje të të rinjve në SHBA, transmeton OraNews.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button