“Portalb” në Kumanovë: Lagjja e Trimave si në Bejrut (VIDEO)

Sot në Lagjen e Trimave në Kumanovë ku dy ditë me radhë ka pasur luftime dhe ku është zhvilluar aksioni policor, dukej qetë. Rrugët ishin të mbushura me njerëz, disa banorë të lagjes që kanë ardhur për të parë gjendjen me shtëpitë të tyre disa familjarë por edhe media të shumta. Në vizitë posa ka mbërritur edhe lideri i opozitës Zoran Zaev së bashku me kryetarin e Komunës së Kumanovës Zoran Damjanovski, transmeton gazetari i Portalb nga tereni.Nga luftimet janë dëmtuar gjithsej 30 shtëpi. Banorët thonë se më se më herët nuk kanë vërejtur ndonjë lëvizje të personave të panjohur. Ka pasur numër të shtuar të policisë por banorët kanë menduar se gjithë kjo është për shkak të protestave.

11121289_1441958439452596_1680589759_n1 11210097_1441962842785489_68611147_n 11212424_1441959399452500_771939246_n 11215975_1441963489452091_2110789002_n 11216190_1441959616119145_532514434_n 11216452_1441959342785839_1839136467_n 11245359_1441959842785789_1920493538_n auto_t141431328344

20150511_150951_resized

Kumanova (1) Kumanova (2) Kumanova (3) Kumanova (4) Kumanova (5) Kumanova (6) Kumanova (7) Kumanova (8) Kumanova (10) Kumanova (11) Kumanova (12) Kumanova (13) Kumanova (14) Kumanova (15) Kumanova (16) Kumanova (17) Kumanova (18) Kumanova (19) Kumanova (20) Kumanova (21) Kumanova (22) Kumanova (23) Kumanova (24) Kumanova (25) Kumanova (26) Kumanova (27) Kumanova (28)

Lajme të ngjashme

Komentet

  1. Nga kjo qe shihet, terroristet e vetem ne kete shtet janeQeveria e Maqedonise me policine! Te vetmit qe terrorizojne popullaten jane ata. Eshte policia.

  2. KY Shtet mafioz shkatrroj shtepia t shqiptarve t pa fajshum posht gruevski duhet te jap dorheqje ky kriminel

Back to top button