Ekskluzive: Del video e parë nga takimi Gruevski-Zaev ku flitet për “bombën”

Mediumi pro-qeveritar Sitel ka zbardhur një inçizim në të cilën shihen dy liderët maqedonas, ai i VMRO-së Nikolla Gruevski dhe ai i LSDM-së, Zoran Zaev. Sipas këtij mediumi, në xhirim Zaev e shantazhon Gruevskin se posedon materiale nga shërbimet sekrete. Xhirimi është i pakonfirmuar, madje nëse shikoni me vëmendje mund të shihni se në disa pjesë është i prerë mund të jetë dhe e montuar, dhe si të tillë ua përcjell edhe Portalb. Video në vazhdim e cila vjen nga një media pro-qeveritare dhe propagandistike mund te tregon qartë se në këtë rast kush kë përndjek.

Lajme të ngjashme

Back to top button