RMV, është arrestuar një kontrabandues i emigrantëve

Nëpunës policorë nga Qendra rajonale për punë kufitare – Jug sot rreth orës 13 në afërsi të vendkalimit kufitar “Bogorodica” e kanë privuar nga liria 24-vjeçarin nga Gjevgjelia G.B., i cili me motor ka transportuar një emigrant ilegal nga Pakistani, njofton Portalb.

Siç kumtoi Ministria e Punëve tl Brendshme, G.B. është arrestuar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të rastit deri te Prokuroria Publike kundër tij do të parashtrohet kallëzim penal për vepër penale “kontrabandim të emigrantëve”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button