“Nëse Conte qëndron, ne do të largohemi”, si futbollistët e “kërcënuan” klubin

Detaje të raportuara nga media argjentinase “Tyc Sports”, thonë se Cristian Romero dhe Richarlison kanë kërcënuar në një farë mënyre klubin, raporton ABC.

Të dy lojtarët patën një përplasje me ish-trajnerin e tyre te Tottenham, Antonio Conte. Për këtë arsye, ata kanë i kanë kërkuar presidentit të klubit anglez që nëse Conte nuk largohej, atëherë do të ishin ata që do të largoheshin nga klubi në fund të sezonit.

“Marrëdhëniet e ekipit me Conten ishin të këqija, mund ta kuptoni nga fjalët e tij. Madje disa lojtarë i kishin dhënë klubit ultimatum nëse trajneri do të ishte ene italiani deri në fund të sezonit”, raportoi Gastun Edul, gazetari i “TYC Sports”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button