Mëngjesin e sotëm Maqedonia u dridh nga një tërmet prej 2.6 ballëve

Mëngjesin e sotëm Maqedonia është goditur nga një tërmet me magnitudë 2.6 ballë të shkallës Rihter, transmeton Portalb.mk.

Epiqendra e tërmetit ishte mes fshatrave të Ohrit, Kuraticë dhe Openicë.

Sipas të dhënave të Qendrës sizmologjike evropiane-mesdhetare, tërmeti ka qenë në thellësi prej pesë kilometrash.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button