Atentat në Shkodër

Një atentat me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Shkodrës, raporton OraNews. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Shkodër – Han i Hotit, në zonën e Dobracit.

Mësohet se i plagosuri ka mbetur Dedë Planaj, një person i afërm i Bardhok Planaj, i njohur ndryshe si Kumbari i Shkodër i cili u vra një vit më parë.

I plagosur është dërguar në spitalin rajonal të Shkodrës dhe nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button