Dita 27: Ushtria e Ukrainës porositi banorët që të përgatiten për granatime pa dallim në infrastrukturën kritike

Ushtria e Ukrainës njoftoi të martën se banorët duhet të përgatiten për më shumë granatime pa dallim të infrastrukturës kritike, pasi presidenti i SHBA Joe Biden lëshoi një nga paralajmërimet e tij më të forta se Moska po shqyrton përdorimin e armëve kimike. Ndërkohë ekipet e shpëtimit në Ukrainëpo luftojnë për të shuar zjarret dhe për të pastruar rrënojat pas shkatërrimit të banesave në disa qytete të mëdha, ka njoftuar Shërbimi Shtetëror i Emergjencës në Ukrainë, transmeton Portalb.mk.

16:13- Ekspertja e luftës: Qëllimet ushtarake të Rusisë janë të paqarta

16:10- Ukraina: 117 fëmijë të vrarë në luftë

16:06- OBSH: 62 sulme në objektet shëndetësore në Ukrainë

13:58 – OKB: Mbi 3.5 milionë persona janë larguar nga Ukraina që nga fillimi i luftës

13:09 – Gazetari rus do ta vendosë në ankand Çmimin e tij Nobel

11:24 – Zelensky: Jam i gatshëm të bisedoj me Putinin për Krimenë dhe Donbasin

11:15 – Opinion: Lufta e Putinit çorienton gjithnjë e më shumë Brukselin

09:54 – Biden: Rusia po përdor raketa hipersonike pasi “ka mbetur ngushtë”

09:51 – Sllovenia do të dërgojë diplomatë në Ukrainë

09:23 – Japonia dënoi tërheqjen e Rusisë nga bisedimet për traktat të paqes

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button